Müzayede Kuralları

Gümrük ve ilgili konular: Gümrük ve gümrükle ilgili konularla ilgili tüm sorumluluk alıcıya aittir !!!
Lütfen bir teklif vermeden önce ülkenizin gümrük yasalarını kontrol edin. 
Ülkelerinizin yasaları veya gelenekleriyle ilgili herhangi bir sorundan sorumlu değiliz. 
Alıcı, gümrükle ilgili tüm sorunlardan ve olusabilecek sorunlardan tamamen sorumludur. Müzayede evi gümrükle ilgili sorunlardan ve olusabilecek sorunlardan sorumlu değildir !

 

ic-auction.com Genel Açık Artırma KoşullarıMadde 1

Bu Koşullarda aşağıdaki tanımlar geçerli olacaktır:

Satıcı: Malları açık artırmaya sunan kişi (katkıda bulunan). Açık artırma satıcının hesabına yapılacaktır.

Alıcı: Müzayedede en yüksek teklife göre kendisine lot tahsis edilen kişi.

Satıcı ve alıcı kendi adlarına alıp satmış sayılırlar. Hiçbirinin bir mandatora güvenme hakkı yoktur.

Müzayedeci: Ibrahim's Collectibles, ic-auction.com / Staatstuinwijk 3, 3600 Genk, Belçika

KDV No: BE 0701901797madde 2

Müzayedeci, satıcı ve alıcıya karşı bu genel koşullarda belirtilenler dışında herhangi bir ek yükümlülük veya diğer yükümlülüklerle bağlı değildir.

 

Madde 3

Bu genel şartlar tüm müzayedelerimiz için geçerli olup, alıcı ve satıcı bunları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır; bu genel koşulların cehaletini ileri süremezler.

Madde 4

Tüm anlaşmazlıklar Belçika yasalarına tabi olacaktır. Alıcılar, satıcılar ve müzayedeci arasındaki herhangi bir anlaşmazlık, Antwerp mahkemesinin münhasır yetkisine girer.

Madde 5

Satış nakit olarak yapılır ve %15'luk bir prim artı her türlü nakliye, navlun ve sigorta masraflarına tabidir. Satın alınan lotlar ancak tam ödeme yapıldıktan sonra verilecektir. Müzayedeci nakit ödemelerden vazgeçme hakkına sahiptir. Bu durumda, alıcıya fatura tarihinden itibaren 10 gün içinde ödenmek üzere bir fatura gönderilecektir. Alıcının seçtiği ödeme şekliyle ilgili maliyetler ve riskler alıcıya aittir. Randevu ile ofislerimizden toplu alım yapılabilir.

ÇEKLERİ kabul etmiyoruz!

Burada listelenen tüm ücret ve komisyonlara KDV dahildir.

Açık artırmada satın alınan malların teslimi, kar marjının (marj şeması) vergilendirilmesine ilişkin özel hükümlere tabidir. KDV indirilemez.

Madde 6

Açık artırmalarımızda aşağıdaki teklif seviyeleri geçerlidir:

15€'ya kadar olan partiler 1€'luk artışa tabidir.

30 €'ya kadar olan partiler 3 €'luk bir artışa tabidir

99 €'ya kadar olan partiler 5 €'luk bir artışa tabidir

249 €'ya kadar olan partiler 10 €'luk bir artışa tabidir

499 €'ya kadar olan partiler 20 €'luk bir artışa tabidir

999 €'ya kadar olan lotlar 25 €'luk bir artışa tabidir

2499 €'ya kadar olan lotlar, 50 €'luk bir artışa tabidir

4999 €'ya kadar olan lotlar, 100 €'luk bir artışa tabidir

9999 €'ya kadar olan lotlar 200 €'luk bir artışa tabidir

19999 €'ya kadar olan partiler 250 €'luk bir artışa tabidir

Rezerv fiyatı karşılamayan teklifler kabul edilmeyecektir.

Madde 7

Alıcılar tarafından yapılan yazılı teklifler, müzayedeci tarafından elinden geldiğince ve alıcının çıkarları doğrultusunda herhangi bir ek ücret ödemeden yürütülecektir. Aynı tutarda iki veya daha fazla yazılı teklif verildiğinde, ilk alınan teklif öncelikli olacaktır. Yazılı teklifler teklif seviyelerimizden farklıysa, müzayedeci tarafından bir sonraki düşük teklif seviyesine indirilir. Rezerv fiyatın altındaki teklifler ve limitsiz teklifler kabul edilmeyecektir. Müzayedeci herhangi bir hatadan sorumlu tutulamaz. Müzayedeci ayrıca, herhangi bir gerekçe göstermeksizin birinin izleme günlerine, müzayedeye veya bir teklifin verilmesine erişimini reddetme hakkına sahiptir.

 

Madde 8

En yüksek teklifi veren alıcı olacaktır. Müzayede sırasında istekliler arasında veya teklif sahipleri ile müzayedeci arasında şüphe veya ihtilaf çıkması halinde müzayedecinin kararı belirleyici olacaktır. Bu durumda müzayedeci lotu devredebilir, tekrar müzayedeye getirebilir veya geri çekebilir. Satın alınan malın mülkiyeti, ödemenin tamamı yapıldıktan sonra alıcıya, devredildiğinde ise risk alıcıya geçer.

Madde 9

Müzayedeci, lotları birleştirme veya bölme, lot sıralamasından sapma ve belirli lotları müzayedeye sokmama hakkına sahiptir.

Madde 10

Müzayedeci, müzayede yapılacak lotları elinden geldiğince açıklar. Müzayedeci, alıcı veya satıcı ile ilgili herhangi bir yanlış açıklama veya bilgiden sorumlu tutulamaz.

Madde 11

Tüm lotlar katalogda mümkün olduğunca ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Ancak, teklif edilen görüntüleme durumlarında, teklif edilen partilerin kalitesini ve içeriğini tespit etmek alıcının sorumluluğundadır. Bir alıcı bu durumlarda lotları şahsen görmediyse, ortaya çıkan sonuçlar alıcıya ait olacaktır. Alıcının teklif sırasında belgeleri ve lotları görmüş olması gerekir.

Madde 12

Partilerin gerçekliği müzayedeci tarafından garanti edilir. Pek olası olmayan bir lotun gerçek dışı çıkması durumunda, ilgili lot, müzayedeci tarafından müzayedenin bitiminden itibaren 15 gün içinde geri çekilecektir. Parti, masaya geldiği zamanki ile aynı durumda iade edilmelidir.

13. Madde

Online teklif vermek isteyen tüm alıcıların web sitemize kayıt olmaları gerekmektedir. Ayrıca, iyi niyetinden emin olmak için alıcının e-posta adresi doğrulanacaktır.

Madde 14

Faturanın alıcı tarafından zamanında tam olarak kapatılmaması durumunda, alıcıya aylık veya ayın bir bölümünde ödenmemiş tutarın %2'si oranında gecikme faizi uygulanacaktır. Ayrıca, tüm adli ve adli olmayan masraflar alıcı tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, müzayedeci, satın alınan malları masrafları ve riski alıcıya ait olmak üzere yeniden açık artırmaya çıkarma hakkına sahiptir. Bu işlemden kaynaklanan tüm masraflar alıcı tarafından karşılanacaktır.Madde 16

Ödemeler tercihen hesap numarasına banka havalesi yoluyla yapılmalıdır:

IBAN: BE10 0689 4398 2304

BIC/SWIFT: GKCC BE BB

Banka: Belfius

Diğer ödeme yöntemleri :
paypal : ibrahim_golgeli@hotmail.com + 4,5 %

kredi karti ile : + 3,5 %

KRİPTO PARA BİRİMLERİ DE KABUL EDİYORUZ: Dogecoin, bitcoin, ethereum, Ripple, litecoin ve daha birçok altcoin kabul edilmektedir !!!

ÇEKLERİ KABUL ETMİYORUZ